• GoHome Professional
indomio - GoHome mali oglasi , agencijska ponuda
  • indomio - GoHome mali oglasi , agencijska ponuda
  • Detaljno pretraživanje »
  • Nekretnine

    - indomio

  • Za upit "indomio" pronađeno 50 599 nekretnina - prosečna cena 1.323 €/m2

Filtriraj

  •  Po kvadraturi
    • 70 m2
    • do 90 m2
    • 90 m2 (prosečna kvadratura)
    • barem 90 m2
    • 110 m2
  •  Po ceni
    • do 98000 eura
    • do 120000 eura (prosečna cena)
    • do 140000 eura
    • do 1200 eura/m2 (prosečna cena)
    • pala cena
    • porasla cena
  •  Po detaljima
    • uknjižen
    • 1.sprat
    • parket
    • interfon
    • klima
  • Slike

Pretraženo 199 953 nekretnina (58 agencija i portala)

  Kuća, PANČEVO, 300.000 €, 400,00 m2 cca 750 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

10.02.2021.,

www.indomio.rs

-Kuća u Pančevu u lepom i mirnom delu grada (naselje Strelište) površine 400m2 na 6ari placa. -Kuća se sastoji od suterena, prizemlja, sprata i potkrovlja. Osnova kuće je 100m2 -Suteren se sastoji od garaže, radionice, kotlarnice, ostave i jedne sobe. -Prizemlje se sastoji od velikog....

 
 
 
  Stan, MAJUR, 100.500 €, 42,00 m2 cca 2390 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Petrovaradin, 2.0, 42m²++|++ Dvosoban stan u izgradnji od pouzdanog investitora u objektu PO+1+Pk. Grejanje je na gas na kalorimetre. Rok izgradnje mart 2027. godine. U navedenu cenu je uračunat PDV i posrednička naknada od 3%. Mogućnost kupovne garažnog mesta. Više informacija na....

 
 
 
  Plac, ZAKLOPAČA, 504.000 €, 12100,00 m2 cca 40 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

U Boleču,uz Smederevski put,na veoma atraktivnoj lokaciji,imamo u ponudii na prodaju plac za više namena,površine 120,57ari. Plac je pogodan za gradnju,u delu brdovite indrustijske zone. Prigradska urbanizovana zona, gradski prevoz, infrastruktura, prodavnice,pumpa i restoran su u....

 
 
 
  Kuća, BAČKA PALANKA, 154.500 €, 108,00 m2 cca 1430 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

03.04.2026.,

www.indomio.rs

Na prodaju se nudi spratna porodična kuća površine 108m2, smeštena na parceli od 502m2 u Bačkoj Palanci — idealna za porodicu koja traži prostor, komfor i privatnost van gradske gužve. Kuća je funkcionalno i prostorno organizovana na način koji odgovara savremenom porodičnom životu.....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Palata Pravde, 165.000 €, 29,00 m2 cca 5690 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.04.2026.,

www.indomio.rs

U ponudi predstavljamo lux sredjen stan u neposrednoj blizini Palate pravde. Stan je kompletno renoviran, promenjene sve instalacije, visina plafona preko 3m, sopstveni kotao na struju. Odlicna investicija za izdavanje i stanovanje. Brzo useljiv. Uknjizen. Prikaz na mapi je informativnog....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, 167.000 €, 62,00 m2 cca 2690 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

06.05.2026.,

www.indomio.rs

Svetao i komforan dvosoban stan. Grejanje je na TA peći ili inverter klime. Kablovska TV, interfon, uveden optički internet Budućim vlasnicima na raspolaganju ostaje deo nameštaja i tehnike Kompletni kuhinjski elementi, TA peći, Inverter klime Stan se nalazi na odličnoj poziciji koja....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Profesorska Kolonija, 750 €, 60,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

18.06.2025.,

www.indomio.rs

Izdajemo potpuno renoviran salonski stan u Cvijićevoj ulici, u neposrednoj blizini Botaničke bašte. Stan je površine 60m², odličnog rasporeda i svetao. Sastoji se od prostrane spavaće sobe, velikog dnevnog boravka, odvojene kuhinje sa trpezarijom, kupatila i zasebnog toaleta. Nalazi....

 
 
 
  Kuća, BEOGRAD, Vukov Spomenik, 203.500 €, 96,00 m2 cca 2120 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

20.03.2022.,

www.indomio.rs

Izuzetna dvojna kuća sa zasebnim dvorištem. Sastoji se od jednoiposobnog stana u suterenu, dvosobnog u prizemlju i tavanskog prostora. U prizemlju ugrađen kamin. Krov nov - zamenjen pre tri godine. Kuća poseduje parking mesto i pomoćne prostorije koje kada bi se uklonile dobila bi....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Zvezdara, 425.500 €, 127,00 m2 cca 3350 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

10.02.2021.,

www.indomio.rs

U prilici smo da vam ponudimo LUX stan u novoj zgradi u Bulevaru Kralja Aleksandra. Stan je dvostrano orijentisan, dnevni boravak i glavna spavaća soba gledaju na bulevar, a druge dve sobe gledaju na Pop Stojanovu ulicu. Sve u stanu je rađeno po porudžbini, dok je sav nameštaj ručno....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Liman III, 87.550 €, 41,00 m2 cca 2140 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Fantastična nekretnina na jednoj od najtraženijih lokacija u gradu. Stan je dvorišno orijentisan. U hodniku se zgrade se nalazi ostava koja je zajednička za stanare. Za više infomacija pozvati naše agente prodaje. .

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Voždovac, 171.000 €, 60,00 m2 cca 2850 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

13.02.2026.,

www.indomio.rs

3.0, 60m2, terasa, EG, V/V, telefon, interfon. Na uknjižbi Na prodaju: Penthouse stan sa prelepim pogledom Prodaje se potpuno renoviran penthouse na 5. spratu od 5, sa impresivnim panoramskim pogledom. Karakteristike stana: • 2 spavaće sobe • Kuhinja sa trpezarijom • Izdvojen dnevni....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, NOVI SAD, Novi Bulevar, 800 €, 56,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

29.04.2026.,

www.indomio.rs

Izdajemo stan- strogi Centar Novog Sada. Stan se nalazi u Pupinovoj palati. Potpuno namešten se izdaje! Useljiv 15.05.2026. Za više informacija pozovite: 0631899153. Vaše Gold nekretnine Reg.posrednika br.1039 .

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Z.Stanica, 87.550 €, 44,00 m2 cca 1990 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

18.01.2022.,

www.indomio.rs

Predstavljamo Vam komforan dvosoban stan u novijoj zgradi. Stan je bez ulaganja, dvorišno je orjentisan pa je samim tim uvučen od buke. Pozovite nas za više infomacija! .

 
 
 
  Plac, JAGODINA, 117.250 €, 3350,00 m2 cca 40 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

18.01.2022.,

www.indomio.rs

*ima starih objekata na placu, za rušenje .

 
 
 
  Poslovni prostor, NOVI SAD, Sajlovo, 372.000 €, 129,00 m2 cca 2880 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Poslovni prostor/stan, 129m² ++|++ Poslovni prostor kompletno opremljen kancelarijskim nameštajem. Nalazi se na 5 spratu stambenog objekta, sa visinom plafona od 3m. Mogućnost kupovine 6 parking mesta po ceni od 10.000€ (za jedno) i 1 garažnog mesta po ceni od 20.000€. Agencijska....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Telep, 228.000 €, 80,00 m2 cca 2850 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

08.02.2026.,

www.indomio.rs

Oglašavamo prodaju moderanog stambeno-poslovnogi kompleksa, prvoklasnog kvaliteta. Stambeni kompleks u Novom Sadu koji se sastoji od 3 lamele uz praktično parkiranje i energetsku efikasnost. Uz svaki stan je projektovano jedno parking ili garažno mesto. Kompleks predstavlja moderan....

 
 
 
  Stan, NIŠ, 167.079 €, 101,00 m2 cca 1650 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.04.2026.,

www.indomio.rs

Na prodaju četvorosoban stan u modernom porodičnom kompleksu sa ukupno 6 stanova iste strukture, raspoređenih u dve lamele, na 3 nivoa, na odličnoj lokaciji u naselju Branko Bjegović, koja obezbeđuje mir, čist vazduh, odličnu povezanost sa centrom grada i blizinu škole i vrtića. Vrhunski....

 
 
 
 
-15%

Promena cene sa 650 € na 550 € dana 06.05.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Izdavanje, Stan, NOVI SAD, Telep, 550 €, 45,00 m2
 

Kretanje cena nekretnine:
10.04.2026 - 650 €
06.05.2026 - 550 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

10.04.2026.,

www.indomio.rs

NOV, MODERAN JEDNOIPOSOBAN STAN NADOMAK BULEVARA PATRIJARHA PAVLA---Agencijska šifra 9112528.Izdaje se potpuno nov, moderno i atraktivno opremljen jednoiposoban stan površine 44,8 m², smešten u novoizgrađenom stambenom kompleksu. Stan se nalazi na 1. spratu zgrade sa liftom i dvorišno....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Filmski Grad, 500 €, 41,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se kompletno namešten stan u novogradnji, na izuzetnoj lokaciji. Stan je moderno opremljen i spreman za useljenje sve je pažljivo birano kako bi pružilo maksimalan komfor. Nalazi se u kvalitetnoj novogradnji, u mirnom i uređenom okruženju, a istovremeno je na dohvat ruke svim....

 
 
 
 
-14%

Promena cene sa 700 € na 600 € dana 17.05.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Izdavanje, Poslovni prostor, BEOGRAD, Terazije, 600 €, 42,00 m2 cca 14 €/m2
 

Kretanje cena nekretnine:
15.04.2026 - 700 €
17.05.2026 - 600 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.04.2026.,

www.indomio.rs

Zastupamo izdavanje dvosobnog stana u samom centru grada, u Palmotićevoj ulici. Stan se izdaje isključivo kao poslovni prostor, ozbiljnim zakupcima na duže. Obavezan depozit. Agencijska provizija 50% od prve mesečne zakupnine Agent: Tamara Vučković br. licence 3104 Art nekretnine....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Grbavica, 206.000 €, 98,00 m2 cca 2100 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

22.07.2022.,

www.indomio.rs

Predstavljamo vam strukturno odličan četvorosoban stan, iz hodnika se ide u sve prostorije. Stan ima fizički odvojenu kuhinju, dnevni boravak, ostavu, kupatilo, wc, tri spavaće sobe i dve terase. Nekretnina je u odličnom stanju, zahteva samo higijenska ulaganja. Dvostrano je orijentisan.....

 
 
 
  Poslovni prostor, BEOGRAD, Crveni Krst, 242.095 €, 69,00 m2 cca 3510 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

07.02.2025.,

www.indomio.rs

lokal 69,17m2, CG, PR+SUT, lift, mogućnost kupovine garažnog mesta. Građevinska dozvola, predato za upotrebnu. Poslovni prostor na dva nivoa – odlična lokacija! Na prodaju poslovni prostor na dva nivoa, sa velikim izlogom koji obezbeđuje izuzetnu vidljivost i prirodno osvetljenje.....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Slavija, 750 €, 45,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

13.08.2025.,

www.indomio.rs

Agencijski ID: 87132, II/IV, klima, terasa, podrum. U ponudi za izdavanje je stan na fantstičnoj lokaciji, u mirnoj ulici nadomak Kalenić pijace. Stan je potpuno namešten, opremljen svom belom tehnikom. Okrenut je ka dvorišnoj strani, ka parku, obiluje prirodnom svetlošću. Izdaje....

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Dorćol, 850 €, 43,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

15.05.2026.,

www.indomio.rs

Izdaje se odličan 1.5 soban stan u opštini Stari grad, u neposrednoj blizini Skadarlije i Bajlonijeve pijace, u ulici Venizelosova. Stan ima površinu od 61m² sa terasom i nalazi se na 6. spratu u zgradi starije gradnje sa liftom. Funkcionalnog je rasporeda i odmah useljiv. Grejanje....

 
 
 
  Stan, VRNJAČKA BANJA, 63.061 €, 33,00 m2 cca 1910 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

01.12.2024.,

www.indomio.rs

Na prodaju stanovi u izgradnji na atraktivnoj lokaciji, smešteni u ravnom delu Vrnjačke Banje, u blizini kružnog toka. Ova lokacija pruža savršen spoj praktičnosti i udobnosti – u neposrednoj blizini se nalaze prodavnice, autobuska stanica, vrtić i fakultet, dok je šetalište udaljeno....

 
 
 
  Kuća, BEOGRAD, Bežanija, 750.000 €, 182,00 m2 cca 4120 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

24.03.2025.,

www.indomio.rs

Uknjiženo, Po+Pr+1+Ptk, 182m2, 5.0, CG, renovirano, 3 mokra čvora, terasa, lođa, dvorište, podrum. Odlična porodična stambena kuća u nizu, na izueznoj lokaciji. renovirana, bez ulaganja. Kuća se sastoji od prizemlje + 2 sprata, kao i podrumsku prostorija koja ima mokri čvor. Postoji....

 
 
 
 
+4%

Promena cene sa 190.850 € na 197.870 € dana 15.03.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je porasla cena

Stan, NOVI SAD, Telep, 197.870 €, 69,00 m2 cca 2870 €/m2
 

Kretanje cena nekretnine:
14.12.2025 - 190.850 €
15.03.2026 - 197.870 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

14.12.2025.,

www.indomio.rs

Predstavljamo Vam moderan stambeni komplex u izgradnji, smešten u jednom od najpoželjnijih delova Novog Sada – južni Telep ( Liman 5), u neposrednoj blizini Sunčanog keja i reke Dunav. U ponudi su stanovi različitih struktura. Premium kvalitet gradnje i opreme: - Fasada: Demit fasada....

 
 
 
 
-5%

Promena cene sa 550.000 € na 520.000 € dana 17.04.2026.
Pronađite sve nekretnine kojima je pala cena

Stan, BEOGRAD, Novi Beograd, 520.000 €, 128,00 m2 cca 4060 €/m2
 

Kretanje cena nekretnine:
15.10.2025 - 595.000 €
03.12.2025 - 570.000 €
14.01.2026 - 550.000 €
17.04.2026 - 520.000 €

Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

16.03.2025.,

www.indomio.rs

San u mirnom okruženju, a opet u blizini svih sadržaja potrebnih za kvalitetan i konforan život. Stan za hedoniste i sladokusce. Ogromna, lepo uređena terasa daje doživljaj življenja u udobnoj kući sa dvorištem i zelenilom. Potpuno renoviran, sa povećanjem funkcionisalnosti i udobnosti,....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, 159.000 €, 68,00 m2 cca 2340 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

08.05.2026.,

www.indomio.rs

(e)Maljenska, vpr/4, ta, uknjižen-Stvarna površina-68m2 , ugovorna površina-56.00m2, Na staroj okretnici na Karaburmi prodaje se odličan stan, renoviran, funkcionalan. U sklopu stana je i dozidana terasa od 12m2. Agencijska provizija koju plaća kupac pri kupovini ove nepokretnosti....

 
 
 
  Kuća, BEOGRAD, Voždovac, 549.900 €, 177,00 m2 cca 3110 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

03.11.2023.,

www.indomio.rs

Voždovac, Voždovačka crkva - Kralja Vladimira kuća, 5.0, 177m2 (terasa 19m2), SUT+PR, CG, interfon, parking, garaža, struja, voda, kanalizacija, asfalt, plac 2.90 ari Na prodaju 1/2 kuće sa pripadajućom garažom ukupne površine 177m2 na placu od 2.90 ari. U dobrom je stanju, zahteva....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, 100.850 €, 45,00 m2 cca 2240 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Predstavljamo Vam moderno projektovane stanove smeštene u urbanom stambenom kompleksu koji kombinuje kvalitetnu gradnju, funkcionalan raspored i izuzetnu lokaciju idealnu za porodičan život. Objekat se nalazi u neposrednoj blizini Kovid bolnice, na izuzetno traženoj i funkcionalnoj....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Gornji Grad, 299.990 €, 54,00 m2 cca 5560 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.03.2024.,

www.indomio.rs

Pretsavljamo Vam impresivni dupleks u Zelenoj aveniji! Sa ukupno 4 spavaće sobe, 2 kupatila i 3 toaleta, pruža prostran i udoban životni prostor na ukupnoj površini od 120m2. Prvi nivo stana obuhvata 54.53m2, dok se dodatnih 65,67m2 prostire na drugom nivou u potkrovlju. S dodatnih....

 
 
 
  Plac, KRUŠEVAC, 110.000 €, 3389,00 m2 cca 30 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

22.09.2023.,

www.indomio.rs

Plac na odličnog lokaciji, nalazi se 300m od ulaza u Ribarsku banju. Pogodan je za izgradnju apartmana. Ima priključak za vodu. Postoji i mogućnost kompenzacije za stan (stanove). .

 
 
 
  Izdavanje, Stan, BEOGRAD, Novi Beograd, 1.200 €, 80,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Kompletno opremljen i potpuno renoviran lux trosoban stan u Bloku 29. na Novom Beogradu. Stan se nalazi u zgradi na 5. spratu i sastoji se od trpezarije, dnevnog boravka sa izlazom na terasu, kuhinje, kupatila i dve spavaće sobe. Zgrada ima lift i podrumske prostorije. Ag provizija....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Grbavica, 206.000 €, 94,00 m2 cca 2190 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Luksuzno opremljena nekretnina u novijoj gradnji u mirnom i tihom delu Grbavice, okružena zelenilom. Stan poseduje dve prostrane terase koje nisu ušle u kvadraturu. Za više informacija pozovite agenta prodaje. .

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Novi Bulevar, 125.800 €, 74,00 m2 cca 1700 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Odličan, pravi trosoban stan na Bulevaru Evrope, dvostrano - uglavnom dvorišno (istočno) orijentisan, sa 2 sanitarna čvora, dve lepe spavaće sobe, odvojenom kuhinjom, terasom Stan je u izvanrednom stanju, praktično bez ikakvih ulaganja. (Bomil nekretnine, Novi Sad, Reg. br. 251)....

 
 
 
  Kuća, GADŽIN HAN, 24.000 €, 100,00 m2 cca 240 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

19.11.2025.,

www.indomio.rs

U ponudi je nameštena kuća u selu Dukat kod Gadžinog Hana. Kuća se nalazi na placu površine 31ar. U dobrom je stanju, čvrste građe, uslovna za život. Ima dobar raspored, poseduje i kupatilo, ima vodu i septičku jamu. Nalazi se na velikom placu, na kome je i veoma plodna njiva za obradu.....

 
 
 
  Kuća, NOVI SAD, Lipov Gaj, 236.900 €, 92,00 m2 cca 2580 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Prodajemo kuću na odličnoj lokaciji, na samom ulasku u Veternik. Trosobna kuća sa lepim dvorištem. Mirna ulica, blizu Novosadskog puta. Takođe je blizu i stadion "Vujadin Boškov", kao i škola i vrtić. Postoji mogućnost dogradnje sprata. Kuća se prodaje prazna, ali postoji....

 
 
 
  Stan, BEOGRAD, Dorćol, 173.900 €, 46,00 m2 cca 3780 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

17.05.2026.,

www.indomio.rs

Stari Grad, Gundulićev venac - Carigradska 1.5, 46m2, 2/2, TA. U ponudi odličan stan u blizini kafane Stara Hercegovina, i dve stanice metroa biće smeštene u neposrednoj blizini. Nalazi se u predratnoj zgradi, kvalitetne gradnje sa novom fasadom. Stan je okrenut ka dvorištu, na drugom....

 
 
 
  Plac, ČAJETINA, 99.000 €, 557,00 m2 cca 180 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

07.08.2024.,

www.indomio.rs

Ne propustite ovaj plac na atraktivnoj lokaciji!!! U podnožju skijališta Tornik u čijoj blizini se nalazi i Ribničko jezero, prodaje se plac 5,54 ara idealno pozicioniran, prvi ispod šume i prvi do Gold Gondole na Torniku, Zlatibor. Ovo je idealno mesto za ljubitelje skijanja, da....

 
 
 
  Izdavanje, Kuća, NOVI SAD, 8.000 €, 420,00 m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

11.07.2025.,

www.indomio.rs

Najatraktivnija lokacija, Adamovićevo naselje++|++U jednoj od najlepših ulica u Novom Sadu, u najatraktivnijem delu, kuća od 420m² sa prostranim dnevnim boravkom i trpezarijom (skoro 100²) i zastakljenom terasom (50²) koja je orijentisana ka dvorištu. 4 spavaće sobe sa kupatilima,....

 
 
 
  Stan, NOVI SAD, Rotkvarija, 87.550 €, 59,00 m2 cca 1480 €/m2
Sačuvaj
Sačuvano Sačuvano

18.01.2022.,

www.indomio.rs

41478, 061 234 30 11 Stefanela, Gradjevinski plac.Individualna gradnja. Blizu je puta N.Sad - Veternik.Udaljenost od Belih dvora 1km. Planirana ulica prolaziće uz plac,tako ća plac imati front 23m. Trenutno je u toku postupak razvrgnuća imovinske zajednice između suvlasnika,pa će....